Wakacje już za:

Koło rowerowe
Jesienna wycieczka rowerowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 19 Październik 2017 14:27

Jesienna wycieczka rowerowa do Zwierzyńca i okolic planowana jest  w dniu 25 października 2017r. (środa) w godzinach 11:00 – 14:30 Koszt wycieczki wynosi 2 zł. Zebranie organizacyjne odbędzie się we wtorek 24 października 2017r. o godz. 12:00 w klubie szkolnym.

Zapisy w piątek i poniedziałek i u p. B. Kaczyńskiej i p. I. Sokół. 

Zmieniony: Piątek, 20 Październik 2017 09:21
 
Bliżej natury – rowerem przez Puszczę Białowieską PDF Drukuj Email
Wpisany przez Irena Sokół   
Niedziela, 04 Czerwiec 2017 22:30
17.05.2017r. grupa uczniów naszej szkoły, w ramach projektu edukacyjnego „Bliżej natury – rowerem przez Puszczę Białowieską”, udała się na wycieczkę do Białowieży pod opieką pani Ireny Sokół i pani Barbary Kuczyńskiej.
O godzinie 7:40 zebraliśmy się przy dworcu PKS w Białymstoku aby rozpocząć wyprawę. Po dwugodzinnej podróży autobusem dotarliśmy do celu – Białowieży.
Pierwszym zwiedzanym przez nas miejscem było Muzeum Przyrodniczo – Leśne Białowieskiego Parku Narodowego. Wspaniała wystawa pokazała nam walory natury. Poznaliśmy bliżej historię samej Puszczy Białowieskiej, jak i wielowiekową działalność człowieka na tym terenie.
Następnie, po wypożyczeniu rowerów, udaliśmy się na dwóch kołach w dalszą drogę. Minęliśmy ruiny dawnego pałacu carskiego i ruszyliśmy w stronę kładki edukacyjnej „Żebra – Żubra”. Tą trasą dojechaliśmy do Rezerwatu Pokazowego Żubrów, gdzie podziwialiśmy „króla” puszczy.
Nieco zmęczeni wyprawą, a na pewno głodni, wróciliśmy do centrum miasta, gdzie zjedliśmy posiłek i przygotowaliśmy się do dalszej jazdy.
Wzmocnieni obiadem, ze zregenerowanymi siłami i zdwojoną energią, pojechaliśmy szlakiem edukacyjnym zwanym „Miejscem mocy”. Umieszczona jest tam tablica informacyjna oraz rozrzucone dużych rozmiarów kamienie, które stanowią część miejsca kultu prasłowian. Cały teren jest porośnięty bujną roślinnością, stąd przypisuje mu się moce magiczne.
Po dniu pełnym wrażeń, zwróciwszy rowery, udaliśmy się na przystanek autobusowy. Droga powrotna minęła błyskawicznie. Wszyscy będziemy miło wspominać ten dzień.
 
Turniej BRD PDF Drukuj Email
Wpisany przez Irena Sokół   
Czwartek, 27 Kwiecień 2017 19:18
27 kwietnia 2017r. po raz XL odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, którego celem jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego dzieci i młodzieży szkolnej. Publiczne Gimnazjum nr 7 im. ks. Stanisława Konarskiego w Białymstoku reprezentowali uczniowie: Zofia Matwiejuk, Tomasz Jurczak i Kamil Truchel, którzy w konkurencji drużynowej zajęli II miejsce. W konkurencji indywidualnej II miejsce wywalczyła Zofia Matwiejuk, która wśród 55 startujących uczniów najlepiej przejechała rowerem tor sprawnościowy!
Uczestnicy Turnieju zmagali się w konkurencjach teoretycznych (test wiedzy obejmujący zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym) i praktycznych (jazda rowerem po torze sprawnościowym, jazda rowerem po trasie miasteczka ruchu drogowego oraz udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej).
Gratulujemy! Smile
Zmieniony: Sobota, 29 Kwiecień 2017 09:09
 
Wiosenna wycieczka rowerowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 12 Kwiecień 2017 10:15
Na podwórku zrobiło się ciepło i przyjemnie, dlatego w dniu 5.04.2017 r. otworzyliśmy kolejny sezon rowerowy. Wraz z 11 uczniami PG7 udaliśmy się przez osiedle Białostoczek do Lasu Pietrasze. Tam chwilę odpoczęliśmy przy miejscu pamięci i dawnym lotnisku sterowców. Następnie ruszyliśmy do Zabytkowej Wieży Ciśnień. Po wysłuchaniu referatu na temat historii i przeznaczenia tej budowli, pojechaliśmy przez osiedle Jaroszówka w kierunku białostockiej cerkwi Haga Sophia. Tam zostaliśmy przyjęci przez księdza prawosławnego, który oprowadził nas po świątyni i opowiedział o historii jej powstania oraz o kulturze Bizancjum i polskim prawosławiu. Podziwialiśmy wspaniałe wnętrze cerkwi przyozdobione pięknymi freskami i z przyjemnością słuchaliśmy ciekawostek, z którymi zapoznał nas duchowny. Podziękowaliśmy za gościnę i przez osiedle Wygoda przejechaliśmy na teren znajdującego się tam cmentarza żydowskiego (kirkutu). Spacerując po alejkach nekropolii,  próbowaliśmy odczytać inskrypcje wyryte na starych macewach. Po tym zetknięciu z historią naszego regionu wróciliśmy przez osiedle Piasta i Aleję Piłsudskiego do naszego PG7. Łącznie przejechaliśmy ok. 20 km. Podczas tej pierwszej wiosennej wycieczki podziwialiśmy budzącą się do życia przyrodę i już myśleliśmy o kolejnych trasach rowerowych. Smile
  Irena Sokół  i  Krzysztof Zwierzyński 

Zmieniony: Sobota, 29 Kwiecień 2017 12:21
 


Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!