Wakacje już za:

Sukcesy 2009/2010 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 07 Wrzesień 2009 12:18

Paulina Pietrzyk z kl. 3 d otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku za wyniki i osiągnięcia w nauce.

*********************

Małgorzata Sobolewska (nasza absolwentka) otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku w dziedzinie twórczości artystycznej.

*********************

Anna Krętowska z kl. 3 c otrzymała wyróżnienie medalem Diligentiae dla najpilniejszych uczniów.

********************* 

Piotr Zaremba z klasy 3 b otrzymał stypendium Zarządu Województwa Podlaskiego za wybitne osiągnięcia i wyniki w nauce.

*********************  

IV Ogólnopolski konkurs Wierszy i Pieśni Patriotycznej - szczebel wojewódzki:

Piotr Fiedorczuk, Karolina Kardasz i Jowita Kropiewnicka zajęli kolejno I,II i III miejsce w kategorii gimnazjum - recytacja poezji patriotycznej.
Piotr Fiedorczuk i Kacper Wnorowski zajęli II miejsce w kategorii gimnazjum - pieśni patriotyczne
Matra Franciszkiewicz otrzymała wyróżnienie w kategorii gimnazjum - pieśni patriotyczne

*********************  

IV miejsce w Gimnazjadzie w Tenisie stołowym: Bielkiewicz Katarzyna III b, Dawidziuk Angelilka II b, Oniśko Marta I e.

*********************

Stypendium w ramach projektu "Wsparcie  stypendialne dla uzdolnionych uczniów 2009 r." otrzymali: Magdalena Szarkowska z klasy II b i Olga Mazuruk z klasy II f.

********************* 

III Ogólnopolskie Podziemne Zawody Strzeleckie z Broni Pneumatycznej w Bochni
Karabin pneumatyczny 30
3. Bielecka Izabella

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
Białystok 2-4.10.2009
Pistolet szybkostrzelny chł.
1. Malinowski Patryk
2. Kowalewski Mateusz
3. Sienkiewicz Grzegorz
Pistolet Pneumatyczny chł.
1. Malinowski Patryk
2. Kowalewski Mateusz
Karabin pneumatyczny chł
1. Kuryłowicz Kamil
Karabin Pneumatyczny dz.
3. Bielecka Izabella
Pistolet sportowy część dokładna chł.
1. Malinowski Patryk
2. Kowalewski Mateusz
Pistolet sportowy część dokładna dz.
3. Bielkiewicz Katarzyna

Pistolet sportowy część szybka chłopców
1. Malinowski Patryk
3. Kowalewski Mateusz
Pistolet sportowy część szybka dziewczyn
2. Bielewicz Katarzyna

VI Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie w strzelaniu z broni pneumatycznej o Puchar Ziemi Międzyrzeckiej
Międzyrzec Podlaski 12-15.11.2009 r.
Karabin pneumatyczny
3. Kuryłowicz Kamil

Eliminacje strefowe Podlaskiej Gimnazjady Strzeleckiej
Drużynowo:
1. PG7 dziewczęta
1. PG7 chłopcy
Indywidualnie:
Chłopcy
2. Kuryłowicz Kamil
3. Prokop Łukasz
Dziewczyny
3. Dziekońska Monika

Podlaska Gimnazjada Strzelecka
Drużynowo:
1. PG7 dziewczęta
1. PG7 chłopcy
Indywidualnie:
Chłopcy
2. Pacuk Piotr
3. Kuryłowicz Kamil
Dziewczyny
2. Bielecka Izabella

*********************

Elżbieta Zajko kl. 1b, 2 miejsce w konkursie recytatorskim "Trójgłos poetycki"

********************* 

Piotr Fiedorczuk,  1 miejsce w konkursie recytatorskim poezji patriotycznej

********************* 

Piotr Fiedorczuk,  2 miejsce w konkursie pieśni patriotycznej

********************* 

Piotr Zaremba,  kl. 3b, 3 miejsce w konkursie interdyscyplinarnym WODA

*********************

Maciej Stankiewicz, 4 miejsce w konkursie interdyscyplinarnym WODA

*********************  

Katarzyna Gulko, kl. 1d, 2 miejsce - konkurs gramatyki j. ang. zakres ogólnopolski - Junior Master of Grammar

*********************  

Martyna Iwaniuk, kl. 3c, 3 miejsce - konkurs gramatyki j. ang. zakres ogólnopolski - Junior Master of Grammar

*********************  

Multitest 2009 / ogólnopolski konkurs z j. angielskiego

laureatka - 2 miejsce - Katarzyna Gulko kl. 1d

laureatka - 5 miejsce - Diana Okruszko z kl. 3d

wyróżnienie - Piotr Fiedorczuk z kl. 3d

wyróżnienie - Marta Iwaniuk z kl. 3c

wyróżnienie - Anna Krętowska z kl. 3c

wyróżnienie - Michał Sobolewski z kl. 3c

*********************

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o II wojnie światowej:

Tomasz Nastały z klasy 2 c- IV miejsce- tytuł laureata
Magdalena Kozłowska z klasy 3 e- VI miejsce- tytuł laureata
Maciej Stankiewicz z klasy 3 b- VI miejsce- tytuł laureata
Piotr Zaremba z klasy 3 b- VII miejsce- tytuł laureata
Magdalena Konopka z klasy 3 e- X miejsce- tytuł laureata
Krystian Bartnik z klasy 3 c- XIV miejsce- wyróżnienie

********************* 

Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2009/2010:
1. Justyna Golonko- język polski
2. Paulina Pietrzyk- język polski
3. Maria Hrubczyńska- język polski
4. Milena Maria Klepacka- język polski
5. Dariusz Komosiński- język polski
6. Piotr Krajewski- język polski
7. Mateusz Damian Król- język polski
8. Paulina Pietrzyk- matematyka
9. Justyna Golonko- matematyka
10. Tomasz Nastały- matematyka
11. Dariusz Komosiński- matematyka
12. Magdalena Szarkowska- matematyka
13. Piotr Zaremba- matematyka
14. Anna Krętowska- matematyka
15. Mateusz Damian Król- matematyka
16. Karolina Monika Pawelczyk- matematyka
17. Tomasz Nastały- historia
18. Piotr Zaremba- historia
19. Magdalena Kozłowska- historia
20. Piotr Krajewski- historia
21. Maciej Stankiewicz- historia
22. Konrad Marceli Tyszka- historia
23. Paulina Pietrzyk –fizyka
24. Justyna Golonko- chemia
25. Magdalena Konopka- geografia
26. Piotr Zaremba- geografia
27. Magdalena Kozłowska- geografia
28. Piotr Krajewski- geografia
29. Paulina Pietrzyk- geografia
30. Piotr Zaremba- biologia
31. Anna Krętowska- język angielski
32. Diana Okruszko- język angielski
33. Katarzyna Gulko- język angielski
34. Nina Wawrzeniuk- język niemiecki
35. Krystian Bartnik- język niemiecki
36. Paulina Pietrzyk- język niemiecki
37. Karolina Monika Pawelczyk- język niemiecki
38. Katarzyna Siłkin- język białoruski
39. Marcela Stepaniuk- język białoruski
40. Piotr Zaremba- plastyka
41. Piotr Krajewski- plastyka
42. Krystian Bartnik- plastyka
43. Yahor Fralou- język rosyjski

********************* 

Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2009/2010:
1. Dariusz Komosiński- matematyka
2. Anna Krętowska- matematyka
3. Mateusz Damian Król- matematyka
4. Paulina Pietrzyk- matematyka
5. Paulina Pietrzyk- fizyka
6. Justyna Golonko- chemia
7. Piotr Zaremba- historia
8. Piotr Zaremba- geografia
9. Piotr Krajewski- geografia
10. Anna Krętowska- język angielski
11. Yahor Fralou- język rosyjski
12. Katarzyna Siłkin- język białoruski
13. Marcela Stepaniuk- język białoruski
14. Piotr Zaremba- plastyka
15. Piotr Krajewski- plastyka
16. Justyna Golonko- język polski
17. Paulina Pietrzyk- język polski
18. Maria Hrubczyńska- język polski
19. Milena Maria Klepacka- język polski
20. Piotr Krajewski- język polski
21. Mateusz Damian Król- język polski
22. Piotr Zaremba- biologia

********************* 

-W. Łuniewski- IVm indywidualnie w biegach przełajowych w mieście
-VIm chłopców w biegach sztafetowych w mieście
-IVm dziewcząt w tenisie stołowym w mieście
-IIm chłopców  w sztafecie  pływackiej w mieście
-Vm dziewcząt w sztafecie  pływackiej w mieście
-Im chłopców w szachach w mieście
-Im dziewcząt w szachach w mieście
-IIm chłopców w szachach w województwie
- IVm dziewcząt w szachach w województwie
- VIIm chłopców  siatkówce w mieście
- III dziewcząt w aerobiku rekreacyjnym w województwie
- Im w aerobiku sportowym dziewcząt w województwie

*********************  

 SUKCESY W ROKU SZKOLNYM 2009/2010
 JĘZYK POLSKI

MIEJSCE-NAZWA KONKURSU-IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA-KLASA-NAUCZYCIELpolonista
I-Gimnazjada Polonistyczna-Piotr Krajewski-III E-Dorota Łukaszewicz
I-Wojewódzki Konkurs Wierszy i Pieśni o tematyce  patriotycznej z okazji Narodowego Święta Niepodległości-Piotr Fiedorczuk-III D-Ewa Werder
II-j.w.-Karolina Kardasz-III B-Jolanta Kobierska
III-j.w.-Jowita Kropiewnicka-III B-Jolanta Kobierska
II-Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Najdroższy wyraz: Ojczyzna”-Karolina Kardasz-III B-Jolanta Kobierska
II-Wojewódzki Konkurs Recytatorski  im. Wiesława Kazaneckiego-Karolina Kardasz-III B-Jolanta Kobierska
III-Powiatowy Konkurs Poezji Miłosnej „Kochać to nie znaczy zawsze to samo”-Jowita Kropiewnicka-III B-Jolanta Kobierska
II-VIII Miejski Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Karola Wojtyły-Martyna Mucha-I B-Jolanta Kobierska
I-IX Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Ocalić od zapomnienia”-Dariusz Komosiński-III C-Jolanta Kobierska
II-j.w-Justyna Golonko-III D-Ewa Werder

MATAMATYKA
W roku szkolnym 2009/2010 w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „KANGUR” brało udział 47 uczniów. Na etapie wojewódzkim nasi uczniowie odnieśli następujące sukcesy:
- wynik bardzo dobry: Magdalena Szarkowska kl. II b oraz Sylwia Truszkowska kl. II f,
- wyróżnienia otrzymali uczniowie: Pietrzyk Paulina kl. III d, Dariusz Komosiński kl. III c, Fiedorczuk Piotr kl. III d, Justyna Golonko kl. III d, Maciej Kuzia kl. III c, Tomasz Nastały kl. II c, Magda Krasowska kl. II e,  Jan Szerszunowicz kl. II c , Konrad Tyszka kl. II e, Ewelina Bosko kl. I d, Tomasz Kaczmarek kl. I c, Małgorzata Kisielewska kl. I e oraz Ewa Bociąga kl. I d.

Stowarzyszenie na Rzecz Uzdolnionych Ziemi Łomżyńskiej „Omnibus” zorganizowało
w dniu 7.06.2010r. konkurs matematyczny dla uczniów klas pierwszych gimnazjum.  
W konkursie wzięło udział 4 uczniów naszego gimnazjum wyłonionych podczas eliminacji szkolnych. Naszą szkołę reprezentowali w Łomży: Tomasz Kaczmarek kl. I c, Ewelina Bosko kl. I d, Adrianna Stankiewicz kl. I a oraz Katarzyna Gulko kl. I d.  Sukces: Tomasz Kaczmarek zajął II miejsce.

W II Konkursie Matematycznym Politechniki Białostockiej na etapie wojewódzkim
II miejsce zajęła Magdalena Szarkowska kl. II b.  
JĘZYK NIEMIECKI
Międzyszkolny konkurs z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, w których uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:
I miejsce – Krystian Bartnik,
III miejsce – Magdalena Konopka
X miejsce - Sokołowski Łukasz.
JĘZYK BIAŁORUSKI
Konkurs recytatorski w języku białoruskim „OJCZYSTE SŁOWO”
Etap rejonowy:
I miejsce – Martyna Wap kl. IIIb
II miejsce – Katarzyna Bielkiewicz kl. IIIb
III miejsce – Lidia Piekarska kl. IIf
Etap wojewódzki:
II miejsce - Katarzyna Bielkiewicz kl. IIIb
wyróżnienie - Martyna Wap kl. IIIb
wyróżnienie - Lidia Piekarska kl. IIf

Konkurs recytatorski „TRÓJGLOS POETYCKI” w Bielsku Podlaskim
wyróżnienie – Elżbieta Zajko kl. Ib

Ogólnopolski konkurs plastyczny „POZNAJ BIAŁORUŚ”
I miejsce-kategoria 13-15lat – Gabriela Siegień kl. IIIb
II miejsce- kategoria 16-18lat – Katarzyma Bielkiewicz kl. IIIb

IV miejsce w III Igrzyskach Szkół Gimnazjalnych z Dotatkową Nauką Języka Białoruskiego w piłce siatkowej dziewcząt

JĘZYK ROSYJSKI
Konkurs „Mistrz Gramatyki Języka Rosyjskiego 2010”
I miejsce – Igor Frolov kl. IIIb


KOŁO TURYSTYCZNE
Uczeń kl. 3b Maciej Stankiewicz zwyciężył w I rundzie Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Turystycznych Marszach na Orientację w kategorii szkół gimnazjalnych
Uczeń kl. 1a Paweł Porwisiak zajął III miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie Turystycznym dla młodzieży gimnazjalnej województwa podlaskiego

W V edycji konkursu na Planer Kariery pt."Moja przyszłość - moje decyzje", organizowanym przez Lokalne Centrum Doradztwa Zawodowego w Białymstoku, uczniowie Maciej Stankiewicz (III b)i Piotr Fiedorczuk (III d)zdobyli wyróżnienie w kategorii szkół gimnazjalnych.


W ogólnopolskim konkursie "Eko Planeta" wzięło udział 20 osób. Wynik bardzo dobry uzyskali: Mateusz Król i Jowita Kropiewnicka.

BIBLIOTEKA
1. Międzyszkolny Turniej Drużynowy „Białystok nasze miasto” II miejsce zespołu w składzie:
Mateusz Król 3e, Piotr Krajewski 3e, Kamil Połonowski 1e,
2. „Miasto i przyroda – dwa światy” wyróżnienie Justyna Tobolczyk 3d,
3. „Ocalić od zapomnienia” międzyszkolny konkurs na wiersz inspirowany twórczością K. I. Gałczyńskiego – Justyna Golonko 3d II miejsce,
4. „Tradycje świąt Bożego Narodzenia na Podlasiu” PG nr 8 Karolina Kardasz 3b udział.

*********************   

 

Zmieniony: Czwartek, 08 Lipiec 2010 20:00
 
Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!