Wakacje już za:

Sukcesy nauczycieli
Słówko o „Getcie” Ani Kościuk-Suchockiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 07 Marzec 2012 13:03

   Kogo znajdziesz w „Getcie”? Wszystkich  już niepotrzebnych - Krasnoluda, Księcia, szlachetnych królów, Don Kichota, Skrzata, Smoka, nawet Starość i Śmierć pozwoliły się tam zapędzić. Najmniej popularnym, uznanym za dziwaka, mieszkańcem tej niezwykłej , odtrąconej przez Człowieka społeczności jest Jezus. Jego poświęcenie i cierpienie, a przede wszystkim głęboka miłość do ludzi zostały uznane, nie tylko przez Szatana, za nieracjonalne, a może nawet śmieszne. Mieszkańców getta ciągle  przybywa. I to jest smutne. Dlaczego?
Wiele jest odpowiedzi i wiele wskazówek w bajce- przypowieści Ani Kościuk-Suchockiej – naszej polonistki. Tekst jest króciuchny, ale za to jaki… Po cichutku, niekoniecznie wprost, dowiadujemy się o tym , co naprawdę ważne, kim jesteśmy, jakie są nasze powinności, co stało się z istotnymi wartościami,  o których zdaje się zaczęliśmy zapominać.

   Świetna konstrukcja narratora puszczającego do nas oko, wcale nie tak wszechwiedzącego , przekazującego - chyba z przyjemnością - swoją rolę poszczególnym bohaterom, których obserwuje, trochę podgląda i których trochę zna.

   Jeśli ktoś dotarł do Lailonii Leszka Kołakowskiego, powinien wejść i do „Getta” Ani Kościuk-Suchockiej.

Polecam - Ewa Werder

Zmieniony: Środa, 07 Marzec 2012 13:17
 
Wicemistrz świata pracuje w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 05 Grudzień 2011 10:59

W dniach 23-30 października 2011 r. w Skopje w Macedonii nauczyciel wychowania fizycznego pracujący w naszej szkole-pan Radosław Rydzewski zdobył tytuł wicemistrza świata w kickboxingu w formule K-1.
Więcej informacji można usłyszeć w wywiadzie.
Warto posłuchać.

Nie możesz obejrzeć poniższego filmu?
Zainstaluj wtyczkę Adobe Flash Player do swojej przeglądarki.

Zmieniony: Środa, 07 Marzec 2012 13:17
 


Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!