Wakacje już za:

Samorząd Uczniowski


Walentynki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Rudkowska   
Niedziela, 19 Luty 2017 15:25
Już od samego rana było czuć podekscytowanie wszystkich uczniów.
Pojawiły się rozwieszone walentynkowe dekoracje, uczniowie ubrali się na czerwonego, dzięki czemu nauczyciele patrzyli łaskawszym okiem na tych mniej przygotowanych. Przez tydzień w Klubie Szkolnym działała poczta walentynkowa przez którą można było wysłać walentynkę do swojego "obiektu westchnień". Wszystkie kartki, najczęściej własnoręcznie zrobione, zostały rozniesione po trzeciej lekcji. Odbyły się również oczekiwane „spacerki walentynkowe” do których zgłosiło się 100 osób. Dziewczyny i chłopcy na drodze losowania zostali dobrani w pary. Na pierwszej długiej przerwie mieli za zadanie się odnaleźć. Jednym parom udało się to bardzo szybko inne potrzebowały więcej czasu, byli też tacy, których trema przerosła i „zdezerterowali”. Główny cel zabawy to integracja. Uczniowie mieli spędzić wspólnie czas na rozmowie. Niektóre pary całkowicie się nie znały, więc spacerki były dobrym pretekstem do poćwiczenia konwersacji na różne tematy. Równocześnie uczniowie całej naszej szkoły na holu 2 piętra mogli posłuchać piosenek o miłości, jak też napisać własne dedykacje do utworów. Jak to w PG 7 zwykle bywa, nie zabrakło tańców.
Dzisiejszy dzień był bardzo ekscytujący, pełen wrażeń, zabawny i oczywiście miłości. Przekonaliśmy się jak wiele znaczą dla nas te drobne gesty, na jakie zdobyliśmy się w tym dniu wobec innych.
                                                                               Elżbieta Rudkowska, Jolanta Cimochowska
Zdjęcia w galerii
 
Świąteczne PG 7 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Rudkowska   
Piątek, 03 Luty 2017 22:08
Dziękujemy wszystkim klasom, które wzięły udział w "klejeniu łańcuchów". Zaangażowanie uczniów przerosło nasze oczekiwania. Szkoła wygląda kolorowo, po prostu pięknie. Widać, że wzięliście sprawy w swoje ręce.
NAJDŁUŻSZY ŁAŃCUCH -  WYNIKI:
1 A – 80 m
1B – 110 m
1C – 32 m
1D – 80 m
1E – 83 m
1F – 98 m
2A – 25 m
2B – 301 m
2C – 68 m
2D –    –
2E –  34 m
2F –  36 m
3A –    –
3B –    –
3C – 432 m
3D – 70 m
3E –  5 m
ŁĄCZNA DŁUGOŚĆ – 1 454 m
1 454m n.p.m.– ma szczyt Helgelandsbukken w północnej Norwegii.
Łańcuchów starczyłoby na spacer do Opery i z powrotem, jak też na dworzec PKS i z powrotem.
Elżbieta Rudkowska, Jolanta Cimochowska
(zdjęcia w galerii)
 
Dzień Białej Skarpetki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Rudkowska   
Piątek, 03 Luty 2017 21:31
30. 11. 2016 roku obchodziliśmy w PG 7 Dzień Białej Skarpetki. Na korytarzach nie zabrakło odważnych, którzy z dumą prezentowali biel swoich skarpetek. A oto kilka rad na uzyskanie nieskazitelnej bieli skarpetek:
1. Gotujemy ok. 6 szklanek wody z 1 szklanką octu. Roztwór przelewamy do miski i moczymy w nim skarpetki. Następnego dnia pierzemy je w pralce razem z innymi białymi rzeczami.
2. Bawełniane skarpetki gotujemy w garnku przez ok. 20–30 minut w wodzie z dodatkiem kilku plasterków cytryny. Następnie pierzemy w pralce.
3. W misce z ciepłą wodą rozpuszczamy trochę szarego mydła (“Biały jeleń”) i wsypujemy opakowanie proszku do pieczenia. Dokładnie mieszamy aby proszek się rozpuścił i zanurzamy skarpetki. Moczymy w tym roztworze przez całą noc, a rano pierzemy w pralce.
4. Nalej do dużego garnka 1 szklankę octu i 1 1/2 litra wody. Doprowadź roztwór do wrzenia, przelej do miski lub wiaderka i włóż do niego skarpety. Zostaw na noc. Następnego dnia wrzuć skarpety do pralki i wypierz
5. Możesz też wlać 1/4 – 1/2 szklanki soku z cytryny do pojemnika na płyn do płukania. Pranie wypierz w możliwie wysokiej temperaturze. Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu, wysusz ubrania na słońcu.
6. Aspiryna doskonale usuwa żółtawy osad i plamy z potu. Rozpuść w wodzie 5 tabletek aspiryny i zanurz ubrania w roztworze. Namaczaj je przez dłuższą chwilę, a następnie wypierz jak zwykle. Uwaga! Stosuj tylko białe tabletki aspiryny. Te w kolorowych osłonkach mogłyby zabarwić tkaniny.
7. drobina wody utlenionej sprawi, że osad, przez który białe ubrania poszarzały zostanie rozpuszczony. Wystarczy, że namoczysz ubrania w roztworze uzyskanym z dwóch części wody utlenionej i jednej części płynu do mycia naczyń. Zrób to na godzinę przed praniem.
8. Postępowanie jest bardzo proste, wystarczy zagotować wodę w garnku, wrzucić do niej skarpetki i pokrojoną w plasterki cytrynę. Gdy woda zacznie wrzeć wystarczy pogotować przez chwilę skarpetki, mieszając drewnianą łyżką.
Elżbieta Rudkowska, Jolanta Cimochowska


 
Dzień Misia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Rudkowska   
Piątek, 03 Luty 2017 21:55

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.
Dlatego tego dnia uczniowie PG 7 mogli mieć miśki ze sobą na wszystkich lekcjach.

Elżbieta Rudkowska, Jolanta Cimochowska
(zdjęcia w galerii)

Zmieniony: Piątek, 03 Luty 2017 22:01
 
Dzień Dyni PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Rudkowska   
Poniedziałek, 05 Grudzień 2016 10:59
W listopadzie odbył się w naszej szkole konkurs na najładniej wyrzeźbioną dynię. W zmaganiach artystycznych wzięły udział niemal wszystkie klasy. Przedstawiciele klas w trzyosobowych zespołach na wykonanie pracy mieli 1 godzinę lekcyjną. Pięknie wykonane dynie można było podziwiać na holu drugiego piętra. Po głosowaniu uczniów i nauczycieli najpiękniejszą okazała się dynia wyrzeźbiona przez klasę II B .
Gratulujemy!
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 2
Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!