Ferie za:

Konkursy


Konkurs „Szkoła młodych patriotów” PDF Drukuj Email
Wtorek, 12 Grudzień 2017 23:16
Drodzy uczniowie!
Zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie „Szkoła młodych patriotów”, do którego przystąpiła nasza szkoła. Przed nami realizacja następujących zadań:

Przygotowanie plakatu „100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”. Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenia do p. J. Kruk, B. Kuczyńskiej, M. Sokół i K. Szczęsnowicz. Prace należy dostarczyć do 13.01.2018r. wyżej wymienionym nauczycielom. Najlepsze prace nagrodzone zostaną premią z plastyki + 0,2

Przeprowadzenie sondażu wśród uczniów, nauczycieli, mieszkańców miejscowości nt. postaw patriotycznych oraz roli patriotyzmu lokalnego.  Zgłoszenia przyjmuje i wskazówek udziela B. Kuczyńska. Premia z historii do +0,3. Zadanie należy wykonać w lutym 2018 r..

Konkursu wiedzy pt. „Historia Podlasia a patriotyzm”. Konkurs odbędzie się w kwietniu. Najlepsi uczniowie zostaną nagrodzeni premią z historii lub wos-u do +0,3. Zapisy u nauczycieli historii.

Konkursu recytatorski o tematyce patriotycznej, odbędzie się w marcu. Zgłoszenia w bibliotece. Premia dla zwycięzców +0,2 z języka polskiego.

Konkurs pieśni patriotycznych, odbędzie się w kwietniu. Zgłoszenia przyjmuje p. J. Kruk. Zwycięzcy otrzymają premię +0,2 z zajęć artystycznych.

Przygotowanie Kodeksu Postaw Patriotycznych. Zgłoszenia przyjmuje p. B. Kuczyńska. Premia z historii lub wos-u do +0,2. Zadanie należy zrealizować do 25 marca 2018r.

Praca literacka- Motyw „małe ojczyzny w literaturze” –  Zgłoszenia u p. D. Łukaszewicz i E. Werder. Prace należy dostarczyć do 21.02.2018r. Premia z języka polskiego za  najlepsze prace do +0,3

Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie coś interesującego dla siebie. Czekamy na zgłoszenia.

 
Uczniowie, którzy przeszli do etapu rejonowego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 27 Listopad 2017 19:02
język polski:
Małgorzata Andruszkiewicz kl. 3 d
Zofia Matwiejuk kl. 3 a
Małgorzata Sebestjaniuk kl. 3 c
Natalia Zyśkowska kl. 3 d

 
matematyka:
Grzegorz Choiński kl. 3 c
Maciej Dąbrowski kl. 3 e
Julia Dudzińska kl. 3 c
Piotr Dunaj kl. 3 d
Julia Hapunik kl. 3 c
Mateusz Jankowski kl. 2 c
Michał Kulfan kl. 3 f
Barbara Łukianiuk kl. 3 b
Małgorzata Sebestjaniuk kl. 3 c
Magdalena Marta Szeląg kl. 3 c
Gabriela Żukowska kl. 3 c

 
historia:
Damian Leszczuk kl. 3 e
Michał Wnorowski kl. 3 f

 
wiedza obywatelska i ekonomiczna:
Małgorzata Andruszkiewicz kl. 3 d

 
chemia:
Piotr Dunaj kl. 3 d
Dawid Jakub Szutko kl. 3a

 
biologia:
Małgorzata Sebestjaniuk kl. 3 c

 
język angielski:
Aleksandra Grochowska kl. 3 f
Barbara Łukianiuk kl. 3 b
Justyna Racewicz kl. 2 d
Małgorzata Sebestjaniuk kl. 3 c
Gabriela Skrzycka kl. 3 b

 
język rosyjski:
Klaudia Golińska kl. 3 b
Dominik Hnidko kl. 2 e

 
język białoruski:
Klaudia Golińska kl. 3 b
Julita Jakimiuk kl. 3 b
Zofia Koniuch kl. 3 b
Anna Ruta Korniluk kl. 3 b
Łukianiuk Barbara kl. 3 b
Wiktoria Zofia Piekarska kl. 2 b
Natalia Sawicka kl. 3 b

 
informatyka:
Julia Hapunik kl. 3 c


 
16 listopada 2017 r. został przeprowadzony konkurs w związku z obchodzonym w naszej szkole Dniem Patrioty PDF Drukuj Email
Czwartek, 16 Listopad 2017 19:43
Wyniki konkursu:

1. Garbowski Klaudiusz kl. 3 b    44 p/46 p- premia 0,3
2. Polak Paweł kl. 3 b    42 p/46 p- premia 0,2
3. Cwalina Karol kl. 2 c    40,5 p/46 p- premia 0,2
4. Gryc Piotr kl. 3 b   31 p/46 p
5. Korniluk Anna Ruta kl. 3 b  29 p/46 p
6. Dec Mateusz kl. 2 c  28 p/46 p
7. Ejsmunt Michał kl. 3 b   26 p/46 p
8. Romaniuk Michał kl. 3 b   26 p/46 p
9. Sacharczuk Natalia kl. 3 b   26 p/46 p

 
VII Konkurs Historyczny „Mikołaj Kopernik i jego czasy” PDF Drukuj Email
Środa, 25 Październik 2017 21:32
Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych do udziału w wojewódzkim konkursie historycznym „Mikołaj Kopernik i jego czasy”. Patronat nad konkursem objęli:
 Marszałek Województwa Podlaskiego
Instytut Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku
Instytut Badań Nad dziedzictwem Kulturowym Europy

Regulamin konkursu.
Cele konkursu

Konkurs ma na calu propagowanie wiedzy młodzieży szkół gimnazjalnych o jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci w dziejach Polski, twórcy teorii heliocentrycznej, wybitnym ekonomiście i wszechstronnym człowieku renesansu – Mikołaju Koperniku, jego życiu i dokonaniach, życiu politycznym, gospodarczym i kulturalnym Polski i Europy od poł. XV w. do poł. XVI w. oraz rozbudzenie zainteresowania uczniów tym okresem historii ojczystej i rozbudzenie aktywności poznawczej młodzieży.

Organizacja i przebieg konkursu

Regulamin konkursu jest zgodny z Zarządzeniem MENiS Nr 28 z 29. 01. 2002 r. w sprawie organizowania oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad.
Konkurs przeprowadza Komisja Konkursowa powołana przez Dyrektora Zespołu Szkół Handlowo – Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku złożona z nauczycieli przedmiotów humanistycznych. 
Informacji związanych z przebiegiem konkursu udziela sekretariat ZSHE w Białymstoku, ul. Gen. J. Bema 105, 15-370 Białystok, tel. 085 742 36 09. Można je także znaleźć na stronie internetowej http://ekonomik.bialystok.pl.
Konkurs ma charakter ogólnowojewódzki. Odbywa się od grudnia do kwietnia następnego roku kalendarzowego i składa się z dwóch etapów – eliminacji szkolnych i wojewódzkich w siedzibie organizatora konkursu.
Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń szkoły gimnazjalnej, który opanował materiał niezbędny do uczestniczenia w nim. W obu etapach uczniowie rozwiązują testy, w których wykażą się wiedzą oraz umiejętnościami analizy źródeł historycznych. Zakres zagadnień zarówno eliminacji szkolnych jak i wojewódzkich obejmuje życie i działalność Mikołaja Kopernika na tle wydarzeń gospodarczych, kulturalnych, społecznych i politycznych jego epoki.

Eliminacje szkolne

Szkoły zapoznają uczniów z konkursem i przesyłają zgłoszenia (wzór nr 1) do udziału w nim listownie, faksem - 085 742 36 09 lub mailem –  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  do 08 grudnia 2017 r. Po otrzymaniu zgłoszenia szkole zostanie przesłany test w jednym egzemplarzu w celu przeprowadzenia eliminacji szkolnych. Eliminacje szkolne powinny zostać przeprowadzone 15 grudnia 2017 r. Uczestnicy konkursu w przeciągu 45 minut rozwiązują test. Protokół z eliminacji szkolnych (wzór nr 2) należy przesłać organizatorowi do 19 stycznia 2018 r. Do finału konkursu powinni zostać zakwalifikowani uczniowie,  którzy uzyskali 75 % punktów lub dwóch uczniów, którzy uzyskali najlepszy wynik eliminacji szkolnych. Jeżeli dwoje lub więcej uczniów, którzy  uzyskali taki sam wynik, zajęło drugie miejsce, wówczas należy przysłać zgłoszenia większej ilości osób.


Eliminacje wojewódzkie

Odbywają się 16 kwietnia 2018 r. o godz. 12 w Zespole Szkół Handlowo – Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku i będą miały charakter wyłącznie pisemny. Finaliści w obecności członków Komisji Konkursowej będą rozwiązywać w ciągu 60 minut test z zakresu obejmującego życie i działalność Mikołaja Kopernika na tle wydarzeń gospodarczych, kulturalnych, społecznych i politycznych jego epoki. 
Dla laureatów i ich opiekunów – nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody.
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 16 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie „Mikołaj Kopernik i jego czasy”


 
Terminarz konkursów wojewódzkich 2017/18 PDF Drukuj Email
Czwartek, 21 Wrzesień 2017 20:22
Terminarz konkursów wojewódzkich 2017/18
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 2
Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!