Wakacje już za:

Konkurs „Cześć, Europo!” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 12 Grudzień 2018 20:03
Zapraszam uczniów klasy 3 gimnazjum do udziału w  Ogólnopolskim Konkursie "Cześć, Europo!", którego główną nagrodą jest kilkudniowa wizyta w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Uczniowie muszą stworzyć drużyny składające się z 2 lub 3 osób i zaplanować oraz przeprowadzić w swojej okolicy (szkole, świetlicy, osiedlu) akcję, dzięki której ich rówieśnicy mogliby dowiedzieć się czegoś o Europie lub Unii Europejskiej. 
Zespoły mogą na przykład ogłosić szkolny festiwal kuchni z różnych stron Starego Kontynentu, przeprowadzić w szkolnym radiowęźle audycję o historii integracji czy zorganizować międzyklasowy quiz znajomości flag państw Europy; możliwości są nieograniczone. 
Swoje działania należy dokładnie opisać, udokumentować i wysłać do Organizatorów. Dla najlepszych czekają atrakcyjne nagrody! 
 
Konkurs odbywa się pod patronatem m.in. Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, Posła do Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka, Posła do Parlamentu Europejskiego Krzysztofa Hetmana, Poseł do Parlamentu Europejskiego Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz czy Poseł do Parlamentu Europejskiego Krystyny Łybackiej. 
Aby wziąć udział w Konkursie, szkoła do 31.12.2018 roku musi na adres e-mail organizatorów przesłać formularz zgłoszeniowy. 
Prace dwu lub trzyosobowych zespołów uczniowskich będą przyjmowane do 22.02.2019. Szczegółowe zasady są opisane w Regulaminie oraz Przewodniku dla uczestników. 

Małgorzata Sokół

 
Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!