Wakacje już za:

Comenius 2012


Turystyczny spacer po Białymstoku PDF Drukuj Email
Piątek, 30 Maj 2014 07:10
http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140520/BIALYSTOK/140519559

Szykują turystyczny spacer po Białymstoku

Obcokrajowcy popularyzują ekoturystykę (fot. Andrzej Zgiet)

 

Polska jest super, tu jest tak pięknie – zachwyca się Virginia Mula z Francji (pierwsza z prawej). – Dzięki udziałowi w projekcie mamy okazję pozwiedzać ciekawe miejsca i poznawać siebie nawzajem.

Razem z kolegami z Niemiec i białostockiego Publicznego Gimnazjum nr 7 Virginia przez kilka najbliższych dni będzie brała udział w zajęciach popularyzujących ekoturystykę. Przewidziano warsztaty, wycieczki po mieście i regionie.

Młodzież przygotowuje również ulotki, promujące atrakcje trzech państw biorących udział w projekcie. Całość zakończy w czwartek spacer turystyczny ulicami Białegostoku, podczas którego młodzi ludzie będą rozdawać przechodniom przygotowane przez siebie gadżety

Zmieniony: Piątek, 30 Maj 2014 10:23
 
Ostatnie spotkanie uczestników projektu Comenius PDF Drukuj Email
Wtorek, 20 Maj 2014 08:40
W dniach 19-22 maja Publiczne Gimnazjum Nr 7 jest gospodarzem ostatniego już spotkania uczestników projektu Comenius. Biorą w nim udział uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy ze szkół partnerskich z Francji i Niemiec. Wraz z polskimi uczestnikami jest to grupa 40 osób.

Tematem spotkania jest ekoturystyka, realizowana między innymi dlatego, iż uważana jest za jeden z kierunków rozwojowych regionu. Nastąpi też ewaluacja oraz podsumowanie dwu lat współpracy (2012-2014).

Pierwszy dzień jest przeznaczony na zaprezentowanie przez  każdy z krajów projektu wycieczki we własnym regionie, opracowanej według kryteriów ,,ekoturystyka’’. Następnie, przechodzimy do działania, tj. włączamy wszystkich uczestników do zaplanowanych przez naszą szkołę form aktywnego wypoczynku: wycieczki pieszej ścieżką edukacyjną ,,Dolina Jałówki’’ (10km), spływu kajakowego Czarną Hańczą, gier w terenie (paintball). Finałową akcją popularyzującą ekoturystykę będzie ,,przemarsz turystyczny’’ ulicami Białegostoku z wypracowanymi w trakcie wspólnych warsztatów gadżetami i ulotkami. Działania ekoturystyczne są poprzedzane codziennymi sesjami merytorycznymi.

Ważnym punktem spotkania  jest integracja młodzieży dokonująca się w dużej mierze dzięki zamieszkaniu  wszystkich  uczniów z zagranicy w polskich domach.  Ten aspekt programu  jest szczególnie  ceniony przez naszych zagranicznych partnerów i owocuje wieloletnimi przyjaźniami.

Zmieniony: Wtorek, 20 Maj 2014 08:41
 
Kolejna wizyta w szkole partnerskiej (Giessen, Niemcy) PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 16 Grudzień 2013 18:18
W dniach 02-07grudnia 2013, 9 uczniów oraz 3 nauczycielki naszego gimnazjum, uczestniczyły w spotkaniu 3 szkół biorących udział w projekcie Comenius ProveYourResponsibility.

W trakcie pobytu, podsumowano projekt o imigrantach. Dla Polskich uczniów, był to równocześnie projekt edukacyjny pt. „Wszyscy jesteśmy imigrantami”. Opracowywane w języku angielskim zagadnienia, były systematycznie zamieszczane przez Magdę Birycką (pod okiem p. Sołoguby) na blogu projektu:http://prove-immigration.blogspot.com/ (żeby widzieć całość, trzeba kliknąć w „olderposts”)

W trakcie prezentacji w Giessen nasi uczniowie skomentowali wpisy na blogu oraz pokazali  nasz taniec narodowy: zatańczyli w strojach galowych poloneza.

Program pobytu zapewnił mnóstwo okazji do integracji. Odbyły się warsztaty taneczne, kulinarne, wycieczki do Frankfurtu i Lich.

Finałem spotkania był wieczór śpiewania kolęd, poczęstunek z własnoręcznie przygotowanych dań oraz tańce. Królowała „Belgijka”, której nauczyły wszystkich (łącznie z panem dyrektorem szkoły) instruktorki: Julka Gwacka i Gabrysia Woroniecka (zdjęcia wkrótce).

Ostatnie duże spotkanie, kończące projekt Comenius, będzie miało miejsce podczas wizyty nauczycieli i uczniów ze szkół z Francji i Niemiec w naszej szkole w ostatnim tygodniu maja. Tematem będzie ekoturystyka. Bliższe informacje u pań anglistek. Zapraszamy do współpracy!

                                                                                                                      Jolanta Kulesza

Zmieniony: Poniedziałek, 16 Grudzień 2013 18:22
 
Drugie spotkanie szkół partnerskich projektu Comenius w Mont de Marsan we Francji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 29 Czerwiec 2013 11:50
W dniach 20-25 maja 2013r. grupa 10 uczniów i 4 nauczycieli, uczestniczyła w drugim spotkaniu szkół partnerskich projektu Comenius w Mont de Marsan we Francji.
 Podczas powyższego spotkania, nastąpiło sfinalizowanie podprojektu Fair Trade. Głównym wydarzeniem dla wszystkich szkół partnerskich był pokaz mody ubrań wyprodukowanych według standardów Fair Trade, na rynku miejskim, połączony z ekspozycją innych produktów spod tego znaku. Rolą uczniów było przygotowanie pokazu i wystąpienie w roli konferansjerów i modeli. Relacje z tego wydarzenia w dniu 23 maja 2013 r. zamieściła lokalna gazeta a lokalne radio przeprowadziło wywiad z uczestnikami projektu, w tym również z reprezentantami naszej szkoły. Zorganizowana, przez gospodarzy spotkania, wizyta w Muzeum Czekolady w Bayonne wzbogaciła wiedzę uczestników projektu o głównym produkcie handlowym Fair Trade- kakao. Pozwoliła też docenić różnorodność wyrobów czekoladowych na bazie surowców z różnych krajów Afryki i Azji a także ich spróbować. 
Wizyta poszerzyła w znaczącym stopniu wiedzę o kulturze i cywilizacji południowo zachodniej Francji: zwiedziliśmy Muzeum Basków w Bayonne, znaną ze sportów wodnych plażę w Hossegor, a w drodze powrotnej miasto Bordeaux. Ciekawe zajęcia integracyjno-turystyczne pozwoliły młodzieży poznać miasto Mont de Marsan z jego areną i muzeum z dziełami patrona szkoły- Roberta Wlericka.


 
Odsyłacze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 09 Marzec 2013 18:33
Wszystkie działania związane z projektem Comenius zamieszczane są na blogu projektu:

http://proveyourresponsibility.blogspot.com/
Na początek, zanim zapoznacie się z jego układem, podaję parę linków wewnętrznych:

- o spotkaniu w Białymstoku
http://meeting-in-bialystok.blogspot.com/

- o wizycie we Francji
http://bilateralexchanges.blogspot.com/2013/02/from-poland-to-france-our-visit-to.html

-podsumowanie Pauliny po wizycie we Francji
http://bilateralexchanges.blogspot.com/2013/02/visiting-france-oneof-my-biggest-dreams.html

-jak to widzą Francuzi ( niestety tylko dla znających francuski)
http://frenchparticipants.blogspot.com/

- jak nasi uczniowie przedstawiają swoją szkołę i miasto http://polishparticipants.blogspot.com/

Zamieszczaniem materiałów na blogu zajmuje się grupa uczniów pod opieką pani Teresy Sołoguby. Zapraszamy do współpracy. Przydadzą się nowe siły, gdyż będzie do załadowania sporo materiału z Dnia Otwartego, podczas którego zaprezentujemy projekt Fairtrade.
To z tym właśnie projektem  pojedziemy do Francji w maju.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 2
Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!