Ferie za:

Biblioteka
Godziny pracy biblioteki szkolnej w r. szk. 2017/18 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Stasiewicz-Dakało   
Środa, 21 Wrzesień 2016 12:22

 Harmonogram pracy nauczycieli bibliotekarzy w I sem 17-18 

Nie możesz odczytać pliku? Pobierz jeden z bezpłatnych programów: Adobe Reader lub Foxit Reader do przeglądania plików pdf i zainstaluj go na swoim komputerze.

Zmieniony: Wtorek, 12 Wrzesień 2017 10:16
 
Portret biblioteki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 09 Marzec 2011 18:28
Biblioteka naszej szkoły składa się z wypożyczalni, czytelni i centrum multimedialnego umieszczonych w jednym pomieszczeniu.
Biblioteka szkolna pełni rolę centrum informacji, w którym wykorzystuje się zgromadzone zbiory do wypożyczeń oraz na zajęcia z uczniami. Wspomaga nauczycieli w realizacji zadań dydaktyczno-wychowawczych związanych z książką i innymi źródłami informacji.
Nasza szkoła uczestniczy w projekcie Internetowe Centra Informacji Multimedialnej realizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach tego w 2005 r. biblioteka została wyposażona w cztery stanowiska komputerowe oraz urządzenie wielofunkcyjne.
W godzinach pracy uczniowie mogą indywidualnie skorzystać z Internetu i programów edukacyjnych. Wykorzystanie sprzętu służy wyłącznie do celów dydaktycznych. Oprócz tego do dyspozycji uczniów jest xero i skaner.
Księgozbiór biblioteki gromadzony jest z myślą o zaspokojeniu podstawowych potrzeb dydaktyczno-wychowawczych szkoły. Liczba woluminów wynosi ok. 9000. Struktura gromadzonych materiałów obejmuje lektury obowiązkowe i uzupełniające do języka polskiego i innych przedmiotów, podstawowe wydawnictwa informacyjno-encyklopedyczne, literaturę popularnonaukową, podręczniki, opracowania z zakresu nauczania poszczególnych przedmiotów, dokumenty audiowizualne i elektroniczne. Większość książek pochodzi ze zlikwidowanej biblioteki SP nr 18. Stałym elementem pracy jest coroczne powołanie aktywu bibliotecznego, który pełni ważną funkcję przy udostępnianiu księgozbioru, organizowaniu wystaw, imprez i gazetek okolicznościowych i tematycznych. Działa również Koło Przyjaciół Biblioteki oraz Koło Filmowe.
W części czytelnianej i komputerowej odbywają się zajęcia z przysposobienia czytelniczo- medialnego oraz innych przedmiotów, przede wszystkim języków obcych (niemiecki, angielski, francuski, rosyjski, białoruski) oraz wf a także koła przedmiotowe.
W wakacje 2009 r. biblioteka przeszła gruntowny remont połączony z uzupełnieniem wyposażenia (telewizor LCD i odtwarzacz płyt) i unowocześnieniem (funkcjonalne meble).
mgr Anna Stasiewicz-Dakało
mgr Violetta Jankowska
Zmieniony: Środa, 21 Wrzesień 2016 12:24
 


Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!