Wakacje już za:

Biblioteka
Spotkanie z pisarką Barbarą Mikulską PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 12 Październik 2018 21:57
W dniu 9 października 2018 r. uczniowie gimnazjum wzięli udział w spotkaniu z Barbarą Mikulską, autorką opowiadań i powieści fantasy. Pisarka opowiedziała zebranym o inspiracjach niezbędnych do tworzenia, o warsztacie pisarskim, o swoich zainteresowaniach czytelniczych. Zaprosiła też młodzież do wzięcia udziału w konkursie na napisanie opowiadania fantasy.
Spotkanie odbyło się w CEN w Białymstoku w ramach projektu czytelniczego „Podlaskie spotkania z pisarzami”.
 
 
Konkurs w bibliotece PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 24 Marzec 2018 20:21
       W dniu 16.03.2018 w bibliotece szkolnej zorganizowany został konkurs prozdrowotny o szkodliwości palenia ,,Małolaty, palenie to same straty”. Jego celem było podniesienie wiedzy i świadomości uczniów gimnazjum na podany wyżej temat.
            W komisji konkursowj zasiadły  pani Irena Bajsicka (pracownik klubu) i pani Iwona Horodeńska (pielęgniarka szkolna). Do pomocy zgłosili się uczniowie Dawid Szutko 3a, Natalia Popławska 3b.
          W konkursie uczestniczyło dziesięciu uczniów w 5 dwuosobowych zespołach.  Uczniowie odpowiadali na pytania i odgrywali scenki o szkodliwości papierosów i e-papierosów.
         Po podliczeniu punktów wynik konkursu przedstawiał się następująco:
1. Pierwsze miejsce: Anna Korniluk 3b, Basia Łukianiuk 3b.: 11 punktów
2. Drugie miejsce egzekwo dwa zespoły: Martyna Gmińska 2b, Klaudia Szejko 3b, oraz Gabryiel Korzeniecki 2b, Łucja Szmitko 2a: po 10 punktów.
3. Trzecie miejsce egzekwo dwa zespoły: Amelia Czeraniuk 2c, Izabella Saczko 2c oraz Dominik Hmitko 2e, Piotr Żmudziński 2e: po 8 punktów.
         Uczniowie otrzymali nagrody książkowe, gadżety oraz punkty ze sprawowania. 
                                                                                           VJ
 
Zmieniony: Sobota, 24 Marzec 2018 20:22
 
Konkurs recytatorski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 09 Marzec 2018 12:20
W ramach realizacji projektu Szkoła młodych uczniowie PG nr 7 w dniu 6 marca 2018 r. wzięli udział w szkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej. 
 Jury przyznało:
I. miejsce - Katarzynie Sepeluk z kl. 3 e
II. miejsce  - Wiktorii Czaczkowskiej z kl. 3 b
III. miejsce - Amelii Fiłonowicz z kl. 2 c
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. 
 

Zmieniony: Poniedziałek, 12 Marzec 2018 10:23
 
Godziny pracy biblioteki szkolnej w r. szk. 2017/18 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Stasiewicz-Dakało   
Środa, 21 Wrzesień 2016 12:22

 Harmonogram pracy nauczycieli bibliotekarzy w I sem 17-18 

Nie możesz odczytać pliku? Pobierz jeden z bezpłatnych programów: Adobe Reader lub Foxit Reader do przeglądania plików pdf i zainstaluj go na swoim komputerze.

Zmieniony: Wtorek, 12 Wrzesień 2017 10:16
 
Portret biblioteki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 09 Marzec 2011 18:28
Biblioteka naszej szkoły składa się z wypożyczalni, czytelni i centrum multimedialnego umieszczonych w jednym pomieszczeniu.
Biblioteka szkolna pełni rolę centrum informacji, w którym wykorzystuje się zgromadzone zbiory do wypożyczeń oraz na zajęcia z uczniami. Wspomaga nauczycieli w realizacji zadań dydaktyczno-wychowawczych związanych z książką i innymi źródłami informacji.
Nasza szkoła uczestniczy w projekcie Internetowe Centra Informacji Multimedialnej realizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach tego w 2005 r. biblioteka została wyposażona w cztery stanowiska komputerowe oraz urządzenie wielofunkcyjne.
W godzinach pracy uczniowie mogą indywidualnie skorzystać z Internetu i programów edukacyjnych. Wykorzystanie sprzętu służy wyłącznie do celów dydaktycznych. Oprócz tego do dyspozycji uczniów jest xero i skaner.
Księgozbiór biblioteki gromadzony jest z myślą o zaspokojeniu podstawowych potrzeb dydaktyczno-wychowawczych szkoły. Liczba woluminów wynosi ok. 9000. Struktura gromadzonych materiałów obejmuje lektury obowiązkowe i uzupełniające do języka polskiego i innych przedmiotów, podstawowe wydawnictwa informacyjno-encyklopedyczne, literaturę popularnonaukową, podręczniki, opracowania z zakresu nauczania poszczególnych przedmiotów, dokumenty audiowizualne i elektroniczne. Większość książek pochodzi ze zlikwidowanej biblioteki SP nr 18. Stałym elementem pracy jest coroczne powołanie aktywu bibliotecznego, który pełni ważną funkcję przy udostępnianiu księgozbioru, organizowaniu wystaw, imprez i gazetek okolicznościowych i tematycznych. Działa również Koło Przyjaciół Biblioteki oraz Koło Filmowe.
W części czytelnianej i komputerowej odbywają się zajęcia z przysposobienia czytelniczo- medialnego oraz innych przedmiotów, przede wszystkim języków obcych (niemiecki, angielski, francuski, rosyjski, białoruski) oraz wf a także koła przedmiotowe.
W wakacje 2009 r. biblioteka przeszła gruntowny remont połączony z uzupełnieniem wyposażenia (telewizor LCD i odtwarzacz płyt) i unowocześnieniem (funkcjonalne meble).
mgr Violetta Jankowska
Zmieniony: Środa, 21 Luty 2018 11:56
 


Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!